Kahve Falı

28 Temmuz 2019 kahve falı

Kahve Falı

Kahve’nin serüveni söylentilere göre bir çobanın uyuklayan keçilerinin bazı bitkileri yedikten sonra hareketlendiğini görerek başlar. Anadolu’da ise ilk yavuz sultan selim döneminde sarayda içilmeye başlandığı söylenmektedir. Kanuni sultan Süleyman döneminde ise kahve içilen ilk kahvehaneler açılmaya başlanmıştır. Kısa zamanda her kesimin uğrak yeri olan kahvehaneler belirli dönemlerde kapatılsa da kahve bir kültür olarak bugünlere gelmiştir.

Kahve günümüzde dünyaca bilinen sevilen en çok tüketilen içeceklerden biri olmasına karşın kahve falı daha çok Türk kültürüne aittir. Kahve falı Osmanlı dönemlerinden günümüze taşınmıştır. Kahve falı baktırmak için önce kahve içilip fincan tabağı ile kapatılır. Fincan soğuduktan sonra fal bakacak kişi tarafından açılır. Kahve içildikten sonra dibinde kalan telve fincan kapatılınca şekiller oluşturur. Fal bakan kişi fincanın içinde gördüklerini ve şekilleri kendi enerjisi ve hisleriyle tercüme eder. Kahve falı hem geçmişten hem de gelecekten haberler vermektedir. Kahve falı bugün genelde eğlence ve sohbet yöntemi olarak bakılsa da bakacak kişinin gerçekleri söyleyebilmesi ve geleceği görebilmesi için hislerinin kuvvetli olması, kalp gözünün açık olması gerekmektedir.


Bizimle iletişime geçerek Seydan Bay’dan randevu alabilir kahve falı hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. ankara falcı Seydan Bay’ın danışanı olmanın ayrıcalığı için bizimle iletişime geçiniz…

ankara falcı ankara falcı ankara falcı

Seydan Bay Ne Dediler?

Seydan Bay Türkiye'de bir çok kesime astrolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. Bilgi almak için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Seydan Bay'ı Takip Edin

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek veya whatsapp üzerinden ulaşıp, bilgi alabilirsiniz.

  • ankara falcı
  • ankara falcı
  • ankara falcı