Tarot Bilmi

28 Temmuz 2019 Tarot

Tarot Nedir?

İnsanlık var olduğu andan itibaren geleceği bilmek için çabalamış bunun için yol ve yöntemler aramıştır. Gelecek hakkında öğrenilecek küçük şeyler geleceğimize yön vermemize büyük katkı sağlayacak daha gelecekte sağlıklı bir yol izlememize vesile olacaktır.

Tarot aslında bir bilinçaltı okuma sanatıdır. Danışan ve danışmanın enerjilerinin birleşerek kartlara yansımasıdır. Bu yansıma daha sonra kartlarda geleceğe dair ipuçları olarak ortaya çıkar. Tarot’un gelecek hakkında bizlere verdiği küçük sırlar karşımıza çıkacak şeylere vereceğimiz tepkilerde daha tutarlı ve sağlıklı olmamızı sağlar. Tarot’un geçmişi tam olarak bilinmemekte bu konu hakkında çeşitli rivayetler bulunmaktadır. Bu rivayetlerden biri Eski mısır’da “kral yolu” anlamına gelen “tarosh” kelimesinden geldiğini varsaymakta diğerinde ise latince’de “Rota” kelimesinden türemiş olabileceği söylenmektedir. “Rota” latince’de çark demektir ve yaşamın doğumdan ölüme bir çark olduğunu ifade eder. Tarihin en eski gelecek yorumlama yöntemlerinden biridir. 78 karttan oluşur 2 bölümden oluşur. Bir bölüm küçük sırlardan ve 56 karttan oluşur bu bölüme “minör arcana” ismi verilir. diğer bölüm ise 22 karttan oluşur bu da “majör arcana” ismini alır.

Tarot’ta kartları tek bir genel anlam içinde değerlendiremeyiz. Yorumcu kartları ayrı ayrı anlamlar yükleyerek değerlendirebilir. Kartlar görünen, bilinen veya gizli olayları ve durumları ortaya koyar yaşanmışlık zamanları veya yaşanacaklar hakkında da detaylar verebilir. Kartlar bize gelecek hakkında uyarılarda bulunur.

Randevu alarak Seydan Bay ile görüşebilir astrolojik danışmanlık hizmeti ile tarot hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. bizimle iletişime geçerek Seydan Bay’ın bir danışanı olabilir bu ayrıcalığı yaşayabilirsiniz.

ankara falcı ankara falcı ankara falcı

Seydan Bay Ne Dediler?

Seydan Bay Türkiye'de bir çok kesime astrolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. Bilgi almak için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Seydan Bay'ı Takip Edin

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek veya whatsapp üzerinden ulaşıp, bilgi alabilirsiniz.

  • ankara falcı
  • ankara falcı
  • ankara falcı