Kurşun Dökme

28 Temmuz 2019 Kurşun Dökme

Kurşun Dökme Nedir?

Kurşun dökme halk arasında çok yaygın ve bilinen bir işlemdir. Bu kadar yaygın olarak bilinmesinin sebebi geçmiş zamanlardan günümüze uygulanması ve her zaman popüler olmasıdır. Kurşun döken insanın geçmiş nesillerinin de kurşun dökmüş olması ve geçmişte ki büyüklerinden izin alması gerekmektedir.

Geçmişten gelme olayına “ocaktan gelme” izin alma olayına ise “el alma” denir. Bilinenin aksine herkes kurşun dökemez ocaktan gelmeyen ve el almamış insanların kurşun dökme işleminin bir hükmü yoktur. Seydan Bay kurşun dökme işlemini ocaktan gelme ve anneannesinden el almış olarak yapmaktadır. Kurşun dökmenin kendine özgü malzemeleri ve yolu vardır. Bu malzemeler ve yöntem dışında kurşun dökmenin hiçbir faydası yoktur. Bugün ülkemizde kafelerde bile kurşun dökme işlemi yaptığını söyleyen ve yapan kişiler vardır. Sadece örtü, kepçe ve madeni su kabı ile kurşun dökülmez, faydasızdır, yanlıştır. Asıl yöntemi burada anlatmayacağım. Sadece bilinmesi gereken ekmek, ayna, makas, tuz, iğne, kurşun dökülen kişinin parmağında yüzük varsa yüzük, madeni para, tarak, kuru soğan ve madeni tepsi gibi malzemelerin de kurşun dökerken kesinlikle gerektiğidir. Kurşun dökme işlemi; işlem uygulanan kişinin üstünde ki nazarın kalkmasına sağlar, kötü dua’nın etkilerini yok eder, huzur verir, uygulama yapılan kişinin rahatladığı görülür, maddi olarak durgunluğa faydası olur bereket verir ve bunun gibi çeşitli iyi etkileri olduğu bilinmektedir.


Bizimle iletişime geçerek kurşun dökme işlemi hakkında bilgi alabilir Seydan Bay’la görüşmek için randevu alabilirsiniz. Kurşun Dökme işlemi için bizimle iletişime geçiniz.

ankara falcı ankara falcı ankara falcı

Seydan Bay Ne Dediler?

Seydan Bay Türkiye'de bir çok kesime astrolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. Bilgi almak için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Seydan Bay'ı Takip Edin

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek veya whatsapp üzerinden ulaşıp, bilgi alabilirsiniz.

  • ankara falcı
  • ankara falcı
  • ankara falcı